کتاب الکتریسیته ساکن از مجموعه دانش فیزیک منتشر شد PDF چاپ نامه الکترونیک
( 48 رأی )
يكشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۱ ساعت ۱۱:۴۸

پس از انتشار مجموعه کتابهای "گنجینه دانش" و "موضوعی" که با استقبال دانش آموزان و دبیران روبرو شد، انتشارات فاطمی با توجه به رویکردهای جدید  در آموزش فیزیک تصمیم به انتشار مجموعه ای جدید گرفت.

دانش فیزیک مجموعه ای است شامل چند جلد کتاب که سر فصلهای فیزیک دبیرستان را به خوبی پوشش می دهد و نیم نگاهی به مباحث پیشرفته تر نیز دارد. در این مجموعه سعی شده است تئوری های فیزیک با بیانی ساده توضیح داده شوند. وجود مسئله های فراوان و متنوع حل شده از ویژگیهای بارز کتاب های این مجموعه است. علاوه بر آن، در پایان هر فصل نیز مسائل متنوع و سطح بندی شده ای برای تمرین بیشتر آورده شده که پاسخ نهایی آن در پایان کتاب آمده است.

مخاطب اصلی این مجموعه دانش آموزان علاقه مند به فیزیک و دانشجویان سال اول دانشگاه هستند. ولی شیوه بیان مطالب و روانی آن به گونه ای است که سایر علاقه مندان نیز می توانند از آن بهره بگیرند.

الکتریسیته ساکن نخستین جلد از این مجموعه برای فیزیک سال سوم دبیرستان است. "جریان الکتریکی و نظریه مدار" و "الکترومغناطیس" از عناوین دیگر این مجموعه برای فیزیک سال سوم دبیرستان هستند.

الکتریسیته ساکن در 204 صفحه در قطع رحلی با چاپ چهاررنگ و بهای پشت جلد 18000 تومان از هفته اول آبان ماه در دسترس علاقه مندان خواهد بود.

برای خرید این کتاب با تخفیف 10% می توانید به سایت انتشارات فاطمی مراجعه نمایید.

 
  • شفق قطبی به شکل ققنوس
  • توضیحات:

    سپتامبر گذشته در ساعت ۳:۳۰ صبح درحالی که بیشتر مردم خواب بودند و تقریبا هیچ شفق قطبی در آسمان وجود نداشت، به ناگهان آبشاری از ذرات باردار خورشید به اتمسفر زمین خورد. خوشبختانه این هنگام در ۳۰ کیلومتری شمال آیسلند یک عکاس نجومی زیر آسمان شب حضور داشت و توانست شفق قطبی قدرتمند را ثبت کند. برای لحظه‌ای شفق قطبی به شکل یک ققنوس درآمد. این ققنوس را به وضوح می‌توان در عکس دید. کوهستانی که در عکس می‌بینید «هلگافل» نام دارد و رودخانه‌ی پیش‌زمینه هم «کالدا» است. بالای کوه در قسمت سمت چپ می‌توان صورت فلکی شکارچی را دید. بالاتر هم خوشه‌ی پروین قرار دارد.

    تصویر با سایز بزرگتر را اینجا مشاهده نمایید.