نمونه سوالات فیزیک 3 - امتحان نهایی PDF چاپ نامه الکترونیک
( 32 رأی )
پنجشنبه ۲۴ فروردين ۱۳۹۱ ساعت ۲۱:۳۶

در آستانه نزدیک شدن به امتحانات نهایی سال سوم دبیرستان و تاثیر نمرات آن در نتایج کنکور سراسری داوطلبان، یکی از چیزهایی که می تواند در کسب نتایج بهتر سودمند باشد، آشنایی با سوالات آزمون های برگزار شده در سالهای گذشته است. به همین منظور، آرشیو سوالات امتحان نهایی در 10 سال گذشته و در دو رشته ی ریاضی - فیزیک و علوم تجربی، تقدیم علاقمندان می شود.

توجه به این نکته را ضروری می دانم که سبک طراحی سوالات در سال های اخیر کمی تغییر کرده است. لذا بهتر است نمونه سوالات سال های 86 به بعد را با عنایت بیشتری مطالعه نمایید. در ضمن یادآوری می کنم که تغییرات مختصری در کتاب های درسی صورت گرفته است. لذا ممکن است برخی از سوال ها، در کتاب های درسی فعلی وجود نداشته باشد.

ریاضی

تجربی

همه دوره ها

رمز عبور: fadaifad.ir

برای دریافت سوالات سال 92 می توانید به سایت مرکز آموزش و سنجش وزارت آموزش و پرورش مراجعه فرمایید:

http://aee.medu.ir

 
  • شفق قطبی به شکل ققنوس
  • توضیحات:

    سپتامبر گذشته در ساعت ۳:۳۰ صبح درحالی که بیشتر مردم خواب بودند و تقریبا هیچ شفق قطبی در آسمان وجود نداشت، به ناگهان آبشاری از ذرات باردار خورشید به اتمسفر زمین خورد. خوشبختانه این هنگام در ۳۰ کیلومتری شمال آیسلند یک عکاس نجومی زیر آسمان شب حضور داشت و توانست شفق قطبی قدرتمند را ثبت کند. برای لحظه‌ای شفق قطبی به شکل یک ققنوس درآمد. این ققنوس را به وضوح می‌توان در عکس دید. کوهستانی که در عکس می‌بینید «هلگافل» نام دارد و رودخانه‌ی پیش‌زمینه هم «کالدا» است. بالای کوه در قسمت سمت چپ می‌توان صورت فلکی شکارچی را دید. بالاتر هم خوشه‌ی پروین قرار دارد.

    تصویر با سایز بزرگتر را اینجا مشاهده نمایید.