بانک سوال کتاب فیزیک 1 و آزمایشگاه PDF چاپ نامه الکترونیک
( 158 رأی )
يكشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۰ ساعت ۱۷:۵۶

کتاب فیزیک 1 و آزمایشگاه ـ سرآمد

باسمه تعالی

بالاخره کتاب « فیزیک 1 و آزمایشگاه »، از مجموعه کتاب های انتشارات فاطمی، روز سه شنبه وارد بازار شد!

این کتاب، یک بانک مساله، برای دانش آموزان ممتاز مدارس برتر کشور است و شامل 434 مساله در پنج فصل می باشد. در ابتدای هر فصل، روابط مهم مربوط به آن، ذکر شده و در پایان کتاب نیز «جواب آخر» مسائل آمده است.


در مقدمه این کتاب ویژگی های این اثر چنین توصیف شده است:

1. مجموعه ای است از مسائل متنوع که بر اساس مطالب درسی فیزیک 1 و آزمایشگاه قابل حل و بررسی است. گاه مخاطبان یک مسأله گروه وسیعی از دانش آموزانند، و گاه فقط گروه بسیار کوچکی از آنان. تلاش کرده ایم با گروه بندی مسائل، تا حدودی مخاطبان آن را روشن کنیم...

2. تلاش کرده ایم مسائل کپی برداری نباشد. البته از مسائل همکاران ایده های فراوانی گرفته ایم و نیز، از بانک سؤال تعدادی از مدارس برجسته و موفق ( با کسب اجازه از صاحبان این بانک ها )استفاده کرده ایم، ولی همواره کوشیده ایم با اعمال تغییراتی، هم به غنای سؤال بیفزاییم، هم تا حد امکان، امانت داری کرده باشیم.

3. تلاش کرده ایم سؤال ها از نظر علمی صحیح باشند و دانش آموز را دچار سردرگمی و اشتباه نکند.

**********

استفاده از این کتاب را به دانش آموزان ممتاز و قوی، توصیه می نمایم. امیدوارم که مورد استفاده دوستان دانش آموز قرار گیرد. از آنجا که این کتاب فعلاً در بازار توزیع نشده است، علاقمندان می توانند جهت تهیه آن، با انتشارات فاطمی ( شماره تلفن: 88945545 ) تماس بگیرند.


 
  • شفق قطبی به شکل ققنوس
  • توضیحات:

    سپتامبر گذشته در ساعت ۳:۳۰ صبح درحالی که بیشتر مردم خواب بودند و تقریبا هیچ شفق قطبی در آسمان وجود نداشت، به ناگهان آبشاری از ذرات باردار خورشید به اتمسفر زمین خورد. خوشبختانه این هنگام در ۳۰ کیلومتری شمال آیسلند یک عکاس نجومی زیر آسمان شب حضور داشت و توانست شفق قطبی قدرتمند را ثبت کند. برای لحظه‌ای شفق قطبی به شکل یک ققنوس درآمد. این ققنوس را به وضوح می‌توان در عکس دید. کوهستانی که در عکس می‌بینید «هلگافل» نام دارد و رودخانه‌ی پیش‌زمینه هم «کالدا» است. بالای کوه در قسمت سمت چپ می‌توان صورت فلکی شکارچی را دید. بالاتر هم خوشه‌ی پروین قرار دارد.

    تصویر با سایز بزرگتر را اینجا مشاهده نمایید.