حمید فدائی فرد
کتاب الکتریسیته ساکن از مجموعه دانش فیزیک منتشر شد PDF چاپ نامه الکترونیک
( 48 رأی )
نوشته شده توسط حمید فدائی فرد   
يكشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۱ ساعت ۱۱:۴۸

پس از انتشار مجموعه کتابهای "گنجینه دانش" و "موضوعی" که با استقبال دانش آموزان و دبیران روبرو شد، انتشارات فاطمی با توجه به رویکردهای جدید  در آموزش فیزیک تصمیم به انتشار مجموعه ای جدید گرفت.

دانش فیزیک مجموعه ای است شامل چند جلد کتاب که سر فصلهای فیزیک دبیرستان را به خوبی پوشش می دهد و نیم نگاهی به مباحث پیشرفته تر نیز دارد. در این مجموعه سعی شده است تئوری های فیزیک با بیانی ساده توضیح داده شوند. وجود مسئله های فراوان و متنوع حل شده از ویژگیهای بارز کتاب های این مجموعه است. علاوه بر آن، در پایان هر فصل نیز مسائل متنوع و سطح بندی شده ای برای تمرین بیشتر آورده شده که پاسخ نهایی آن در پایان کتاب آمده است.

ادامه مطلب
 
«ابتداقبلی123بعدیانتها»

  • شفق قطبی به شکل ققنوس
  • توضیحات:

    سپتامبر گذشته در ساعت ۳:۳۰ صبح درحالی که بیشتر مردم خواب بودند و تقریبا هیچ شفق قطبی در آسمان وجود نداشت، به ناگهان آبشاری از ذرات باردار خورشید به اتمسفر زمین خورد. خوشبختانه این هنگام در ۳۰ کیلومتری شمال آیسلند یک عکاس نجومی زیر آسمان شب حضور داشت و توانست شفق قطبی قدرتمند را ثبت کند. برای لحظه‌ای شفق قطبی به شکل یک ققنوس درآمد. این ققنوس را به وضوح می‌توان در عکس دید. کوهستانی که در عکس می‌بینید «هلگافل» نام دارد و رودخانه‌ی پیش‌زمینه هم «کالدا» است. بالای کوه در قسمت سمت چپ می‌توان صورت فلکی شکارچی را دید. بالاتر هم خوشه‌ی پروین قرار دارد.

    تصویر با سایز بزرگتر را اینجا مشاهده نمایید.