حمید فدائی فرد
نمونه سوالات فیزیک 3 - امتحان نهایی PDF چاپ نامه الکترونیک
( 32 رأی )
نوشته شده توسط حمید فدائی فرد   
پنجشنبه ۲۴ فروردين ۱۳۹۱ ساعت ۲۱:۳۶

در آستانه نزدیک شدن به امتحانات نهایی سال سوم دبیرستان و تاثیر نمرات آن در نتایج کنکور سراسری داوطلبان، یکی از چیزهایی که می تواند در کسب نتایج بهتر سودمند باشد، آشنایی با سوالات آزمون های برگزار شده در سالهای گذشته است. به همین منظور، آرشیو سوالات امتحان نهایی در 10 سال گذشته و در دو رشته ی ریاضی - فیزیک و علوم تجربی، تقدیم علاقمندان می شود.

توجه به این نکته را ضروری می دانم که سبک طراحی سوالات در سال های اخیر کمی تغییر کرده است. لذا بهتر است نمونه سوالات سال های 86 به بعد را با عنایت بیشتری مطالعه نمایید. در ضمن یادآوری می کنم که تغییرات مختصری در کتاب های درسی صورت گرفته است. لذا ممکن است برخی از سوال ها، در کتاب های درسی فعلی وجود نداشته باشد.

ریاضی

تجربی

همه دوره ها

رمز عبور: fadaifad.ir

برای دریافت سوالات سال 92 می توانید به سایت مرکز آموزش و سنجش وزارت آموزش و پرورش مراجعه فرمایید:

http://aee.medu.ir

 
دهمین جشنواره کتاب های رشد PDF چاپ نامه الکترونیک
( 16 رأی )
نوشته شده توسط حمید فدائی فرد   
يكشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۲۲:۵۵

Roshd

روز دوشنبه 7 بهمن 92، مراسم اختتامیه دهمین جشنواره کتاب های کمک آموزشی رشد برگزار شد. من نیز به همراه دوستان گروه تالیف (آقایان اردستانی، داودی و شریف زاده) در مراسم حضور یافتم. در این مراسم از 48 اثر برگزیده در حوزه کتاب های کمک آموزشی تقدیر شد.

این هم تصویر دوستان پس از دریافت لوح افتخار و تندیس جشنواره: (ار راست به چپ: آقایان محمود حسنی اردستانی، محسن داودی، محمدرضا شریف زاده، حمید فدائی فرد)


جمع همکاران مولف کتاب الکتریسیته ساکن

منابع خبر و تصاویر:

http://samanketab.roshdmag.ir/fa/news/1470

http://www.roshdmag.ir/fa/news/1464

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13921107001560

 
رتبه اول جشنواره رشد PDF چاپ نامه الکترونیک
( 16 رأی )
نوشته شده توسط حمید فدائی فرد   
يكشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۲ ساعت ۲۰:۰۱

کتاب الکتریسیته ساکن، رتبه اول جشنواره رشد را در بین کتاب های رسیده به خود اختصاص داد.

به گزارش خبرنگار سامان‌کتاب، طی دو سال گذشته، مجموعاً 40 کتاب مناسب به دبیرخانه دهمین جشنواره کتاب‌های آموزشی معرفی شده بود، که 11 عنوان از کتاب‌هایی که بیش‌ترین امتیاز را در فرایند بررسی‌ها به دست آورده بودند، به گروه داوری فیزیک سپرده شد.

الکتریسیته ساکن؛ تألیف محمود حسنی اردستانی، محسن داودی،‌ محمدرضا شریف‌زاده اکباتانی و حمید فدائی فرد (فاطمی، 1391)‌؛فیزیک 1 و آزمایشگاه: کتاب دانش‌آموز و کتاب کار آن، تألیف ، روح‌الله خلیلی‌ بروجنی‌(گل‌واژه،‌ 1391)؛ فیزیک برای علوم و مهندسی، جلد اول (مکانیک) ویرایش هفتم  ریموند سروی، جوت جان  ترجمه محمود بهار (مبتکران - پیشروان، 1390) و مبانی فیزیکتألیف دیوید هالیدی، رابرت رزنیک و‌ جرل واکر، ترجمه محمدرضا جلیلیان نصرتی و محمد عابدینی (صفار - اشراقی، 1391)‌ چهار کتابی هستند که از سوی این گروه  نامزد دریافت جایزه شده‌اند.

احمد احمدی، سمیرا بهرامی و غلامعلی محمودزاده داوری این گروه را بر عهده داشتند. نتایج نهایی داوری‌ها، روز هفتم بهمن ماه آینده، در مراسم پایانی دهمین دوره جشنواره کتاب‌های آموزشی رشد اعلام می‌شود.

منبع خبر: http://samanketab.roshdmag.ir/fa/news/1382

 
بارم بندی آزمون های فیزیک دبیرستان PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط حمید فدائی فرد   
دوشنبه ۰۵ فروردين ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۴۱

بارم بندی جدید آزمون های میان سال، پایانی و شهریور ماه درس فیزیک و آزمایشگاه برای پایه های مختلف اندکی تغییر کرده است و بر اساس آخرین تغییرات،سهم بخش اول و دوم کتاب های فیزیک 1 و 2، از 5 - 15 به 8 - 12 تغییر یافته است.

pdf icon دریافت فایل pdf بارم بندی درس فیزیک

 
«ابتداقبلی123بعدیانتها»

  • شفق قطبی به شکل ققنوس
  • توضیحات:

    سپتامبر گذشته در ساعت ۳:۳۰ صبح درحالی که بیشتر مردم خواب بودند و تقریبا هیچ شفق قطبی در آسمان وجود نداشت، به ناگهان آبشاری از ذرات باردار خورشید به اتمسفر زمین خورد. خوشبختانه این هنگام در ۳۰ کیلومتری شمال آیسلند یک عکاس نجومی زیر آسمان شب حضور داشت و توانست شفق قطبی قدرتمند را ثبت کند. برای لحظه‌ای شفق قطبی به شکل یک ققنوس درآمد. این ققنوس را به وضوح می‌توان در عکس دید. کوهستانی که در عکس می‌بینید «هلگافل» نام دارد و رودخانه‌ی پیش‌زمینه هم «کالدا» است. بالای کوه در قسمت سمت چپ می‌توان صورت فلکی شکارچی را دید. بالاتر هم خوشه‌ی پروین قرار دارد.

    تصویر با سایز بزرگتر را اینجا مشاهده نمایید.